TV Açılmıyorsa Ne Yapmalıyız
Yazan:Üretgen Tv Servis / Tv Arızaları / 0 Yorum

TV Açılmıyorsa Ne Yapmalıyız? 4 İşlemde Çözüm

Teknolojik aletler birbirine bağlı parçalardan oluşur. Herhangi bir parçada arıza ya da problem meydana geldiğinde tüm işlevlerin çalışmasını durdurabilir. Televizyon açılmama problemi de genellikle içerisinde yer bileşenlerin birinde yaşanan sorundan dolayıdır. TV Açılmıyorsa Ne Yapmalıyız? 4 İşlemde Çözüm yazımızda teknik servis çağırmanıza gerek kalmadan çalıştırma yapabilirsiniz.

4 çözüm önerimiz televizyonun açılmasını sağlamadıysa mutlaka profesyonel televizyon servisi hizmeti almanız gerektiği anlamına gelir. Profesyonel tv teknik servis kadromuzla sizlere kusursuza yakın hizmet veririz. Aynı gün teknik destek için 444 10 69 numaradan Uretgen Tv Servis birimlerimize ulaşabilirsiniz.

TV Açılmıyor Neden?

Herhangi bir darbe, kırılma, aşırı voltaj vs. olmamasına rağmen televizyonunuz açılmıyorsa bunun birçok nedeni olabilir. TV’nin açılmama sebebi 4’e ayrılmaktadır.

  • Kullanıcı Hatası
  • Cihaz Bileşenlerinde Problem
  • Elektrik Voltaj Problemi
  • Bağlantı Hataları

1 . Tv Kullanıcı Hatası ve Çözümü

Çocuklu aileler başta olmak üzere birçok kullanıcıda televizyon sorunları kullanıcı hatasından kaynaklanabilmektedir. Bunlardan ilki TV’nin darbe almasıdır. Panel kısmı darbe alan TV’de görüntü gider ve servis çağrılması gerekir. İkinci sorun ise TV’nin ekranını vs temizlerken kullanılan temizlik malzemeleridir. Asitli ve bileşenlere zarar verilecek ürünlerden uzak durulması gerekir. Menfezleri silerken çok az nemli bir bez tercih edilmelidir. Temizleme sırasında menfezlerden sızacak su, beraberinde büyük sorunlar ortaya çıkartabilir.

Televizyon Cihaz Bileşenlerinde Problem

2 . Televizyon Cihaz Bileşenlerinde Problem

Her teknolojik ürün üretilirken, birçok malzeme kullanılır. Bu parçaların kaliteli olması, gerekli kalite sertifikalarından ve testlerinden geçmesi önemlidir. Montaj sırasında kullanılan kalitesiz bileşenler cihazınızda ileriye yönelik probleme yol açabilir. Parçalardan birinin bozulması halinde TV açılmaz, güç gelmez. Servise başvurarak cihazınızı incelettirebilir ve sorun olan parçayı değiştirtebilirsiniz.

3 . Tv Elektrik Voltaj Problemleri

Özellikle eski yapılarda ve binalarda en çok yaşanan sorun eskiyen elektrik telleri nedeniyle voltajın tam olarak ayarlanamamasıdır. Bu tür durumlarda sürekli değişen voltaj oranı TV parçalarına zarar verebilir. İlk olarak yapacağınız çözüm evinizde yüksek akımdan koruyan ya da voltaj ayarlayan cihazlar kullanmanızdır.

Ayrıca ani elektrik gidip gelmelerinde voltaj problemi ortaya çıkabilmektedir. TV’yi kullanmadığınız vakitte fişten çekmeniz, bu akımlardan cihazı korumanızı sağlayacaktır.

4 . Tv Bağlantı Hataları

Genellikle televizyon ünitelerinde eskiden yeniye olmak üzere VGA, HDMI ve Display Port kullanılmaktadır. Bağlantıları yanlış yere takmanız halinde cihazınız açılmayacak, açılsa bile görüntü gelmeyecektir. Ayrıca cihazınız hiç açılmıyorsa bu sorun genellikle güç kablosundaki problemde ya da güç ünitesinde olmaktadır. Kablodaki akımı test etmeniz ve kabloda sorun yoksa ardından güç ünitesini bir servis çağırarak kontrol ettirmeniz gerekir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir