Televizyon Ledleri Kaça Değişir?
Yazan:Üretgen Tv Servis / Tv Arızaları / 0 Yorum

Televizyon Ledleri Kaça Değişir?

Teknolojik aletlerin tamiratı ve yenilenmesi özellikle gelişen imkanlarla birlikte çok daha kolay hale gelmiştir. Birçok TV servisi firması kendi bünyesinde garanti süresi boyunca ücretsiz hizmet verse de bazı durumlarda kullanıcı hatası olması halinde ek ücret talep edebilmektedir. Televizyonunda görüntü olmayan, hiç açılmayan ya da farklı kısmi problemler yaşayan kullanıcılar TV led fiyatlarını araştırmaktadır.

Televizyon Ledleri Kaça Değişir? sorusuna net cevap verebilmek için cihaz markası, modeli ve hangi led ürünün kullanılacağına karar vermek gereklidir. Piyasada çok uygun fiyatlı Tv ledleri bulmak mümkün olup fiyatlarıda son derece uygun olabilir. Kalitesi bilinen ledler ise normal fiyatlara göre yüksektir. En doğru fiyat için 444 10 69 numaradan bizi arayıp güncel led fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Televizyon LED Fiyatları Ne Kadar?

Televizyonunuzda ses var görüntü yok şeklinde bir sorun yaşıyorsanız, problem %99 olarak LED kısmında yaşanmaktadır. LED teknolojisinin belli bir ömrü vardır. Bu ömür zaman zaman kullanıcı hatası ya da dış etkenlere bağlı olarak erken bitebilirken, bazen de süresini doldurduğu için performansı düşebilir.

Bu tarz durumlarda led ışık vermez, TV’de görüntü olmaz. Ekran paneli ya da LED kısmında sorun olabilir. Bu sebeple uzman bir yetkili servis çağırarak kontrol ettirebilir, sorunu tespit ettikten sonra çözümünü sağlayabilirsiniz.

  • Cihazınız ilk olarak yetkili servis ya da normal servis tarafından incelenmelidir. Sorun tam olarak tespit edildikten sonra parça değişimine başlanır.
  • Gerekli parça tedarik edildikten sonra TV’nin yapısına zarar vermeden eski ledler çıkartılarak yenileri takılır.
  • İşlem sonrası bir süre test edilir ve sorun görülmemesi halinde teslim edilir.
  • Ledleri değiştirirken mutlaka servisin orijinal parçalar kullanmasını talep edin. Bütün olarak kullanılmayan parçalı şekilde yerleştirilen ya da gerekli sertifikaya sahip olmayan ledler, tekrar bozulmalara sebep olabilir.

LED Fiyatları

LED Fiyatları ise şu şekildedir;

  • Samsung, LG Tv, Philips, Vestel, Grundig gibi büyük markalarda eğer garanti devam ediyorsa ve kullanıcı hatası değilse servis tarafından ücretsiz değişim işlemi yapılmaktadır. Garantiniz bittiyse ya da kullanıcı hatası nedeniyle ledler bozulmuşsa, o vakit tamiri TV’nin modeline, ekran boyutuna ve kullanılacak ledlerin teknolojisine bağlı olarak 500 ile 3000 arasında değişebilir.
  • Yan markaların tamiri de yine bağlı olduğu servisin belirlediği rakamlara göre 500 ile 2000 TL arasında değişebilmektedir. Ayrıca döviz fiyatlarındaki değişim de yine teknolojik ürünlerin fiyatlarını arttıran-azaltan etkenlerdendir.
  • LED parçalarının fiyatları bu şekilde olmakla birlikte yaptıracağınız servisin ekstra işçilik ücreti aldığı durumlar da olabilir. Sorunun çözümüne bağlı olarak genellikle 250 TL ile 1000 TL arasında parçanın fiyatına ek olarak tamir ücreti talep edilebilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir