Televizyon Açılmıyorsa Ne Yapılır
Yazan:Üretgen Tv Servis / Tv Arızaları / 0 Yorum

Televizyon Açılmıyorsa Ne Yapılır? 4 Çözüm

Televizyonun açılmama problemi hemen hemen birçok kullanıcı tarafından yaşanan bir sorundur. Bu sorunun sonuçları bazen basit bir pil sorunu ya da elektrik sorunu olabilirken, bazen daha büyük problemlerin habercisi olabilir. Bunlar anakartın yanması, panel bozulması, led ışıklarının sönmesi ya da devrelerde yanma olmasıdır. Televizyon Açılmıyorsa Ne Yapılır? 4 Çözüm önerimiz aşağıdaki listemizde belirtilmiştir.

Cihazınız sizin için değerliyse mutlaka yetkinliği olan kişilerin cihazlarınıza müdahale etmesi önemlidir. 444 10 69 telefon numarasından Üretgen Tv Servisi firmamıza ulaşarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Televizyonun Açılmama Nedenleri

Televizyonun Açılmama Nedenleri ve Çözümü Nelerdir?

Eğer televizyonunuzda elektrik hiç gelmiyor ya da güç ışığı yanmıyorsa ilk problem olarak cihaza gelen elektrik hattında bir problem olduğu görülür. Televizyonu açıyorsunuz ancak ekran gelmiyorsa bu da panel, led ya da ana kart problemlerinden biridir. En sık yaşanılan sorun ise ekranın gelmeyip, sesin gelmesidir. Bu durumda TV’niz normal çalışıyor ancak görüntüyü ekrana yansıtamıyor demektir. Mutlaka ledleri ya da paneli kontrol ettirmelisiniz.

1 . Güç Işığının Yanmaması

TV cihazınıza elektrik gelmemesi halinde güç ışığı yanmaz. TV’nizin ön panelinde yer alan güç ışığı cihazınızın stand-by modunda olduğunu ve kumandadan ‘power’ tuşuna basmanız halinde görüntünün ekrana verileceğini gösterir. Eğer güç ışığı yanmıyorsa ilk olarak elektrikleri kontrol etmeli, sorun görülmüyorsa yetkili servise bilgi verilmelidir.

TV’nin Tepki Vermemesi

2 . TV’nin Tepki Vermemesi

TV’nizin güç ışığı yanıyor ancak kumandadan bastığınızda açılmıyorsa, sorun kumanda odaklı olabilir. İlk olarak TV’nin yanında yer alan güç tuşlarını deneyebilirsiniz. Sorunsuz açılması halinde kumandanızı kontrol ettirebilir, pilini değişebilirsiniz. Bazı durumlarda kumanda değiştirilip yeni televizyona entegre edilebilmektedir.

3 . Ses Var Ancak Görüntü Yok

TV’nizi açtığınızda kanallarda oynayan programların ya da müziklerin sesi sorunsuz şekilde geliyor ama ekranda görüntü yoksa bu durum panel ya da ledde sorun olduğunu gösterir. İlk olarak güç fişinden çekip bir süre beklemelisiniz. Tekrar açtığınızda sorun devam ediyorsa mutlaka servise başvurun. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra sorun tespit edilmekte ekran ya da ledler değiştirilmektedir.

4 . Bağlı Cihazların Kontrolü

Gelişen teknolojiyle birlikte artık televizyonlarımız USB belleklere, HDMI kablolarına, bilgisayarlara ve diğer çevre birimlerine bağlanabilir. TV’niz açılırken bu birimlerden birisi TV’ye güç gelmesine ya da güvenli açılmasına engel olabilir. Bu tür durumlarda TV kendisini açmaz ve beklemeye alır. Tüm bağlı cihazların çıkartılması, internet bağlantısının kesilmesi ve tekrar denenmesi gerekir.

Tüm televizyon arıza ve sorunların Üretgen tv teknik servis ekiplerini arayınız. Haftanın tüm günelerinde 444 10 69  numaradan servisimize ulaşabilirsiniz. Televizyon Açılmıyorsa Ne Yapılır? 4 Çözüm hakkında soru görüş ve önerileriniz içinde bize ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir