Led TV Arızaları
Yazan:Üretgen Tv Servis / Tv Arızaları / 0 Yorum

Led TV Arızaları Lcd Tv Arızası 5 Neden ve Çözümü

Tv çalışmıyorsa arıza verdiyse duruma göre sebepleri farklıdır. Led TV Arızaları Lcd Tv Arızası 5 Neden ve Çözümü inceleyiniz. Yeni nesil televizyon modellerinde en sık karşılaşılan arıza ve hatalar bunlardır. Bu tv arızaları dışında da elbette karşılaşılan sorunlar olabilir. Ancak tv servisimize ulaşan ve tamiri yapmış olduğumuz televizyonlarda genel nedenler bunlardır.

Aşağıda belirtmiş olduğumuz arıza türlerini yaşadığınız sorunla karşılaştırınız. Tv marka ve model farketmeksizin her cihazda geçerli arızalardır. Tv cihazlarında uzman müdahalesi önemlidir. Yetersiz kişi ve firmaların cihazlara müdahalesinden kaçınınız. Televizyon servisi firmamız 20 yılı aşkın tamir onarım tecrübesi ile sizlere kalıcı çözümler sunmaktadır.

Lcd TV Arızaları

1 - Televizyonda Görüntü ve Ses Yok Arızası

Televizyondan ses ve görüntü gelmiyorsa tv servisini aramadan önce yapmanız gerekenler vardır. İlk yapılması gereken Televizyonun bağlı olduğu prizin değiştirilmesidir. Prizde farklı bir cihaz deneyiniz. Eğer prizde elektrik olduğundan eminseniz ve yinede tv çalışmıyorsa arıza kesinlemiş demektir. Son olarak tv panelinde aç kapa düğmesini olup olmadığına bakınız varsa açıp tekrar deneyiniz.

2 - Tv Çalışıyor Ama Sinyal Yok Arızası

Bu hatayı alıyorsanız muhtemelen televizyondan arızadan kaynaklı bir sorun değildir. Sorunun kaynağı genelde antenden kaynaklıdır. Tv servisi araması yapmanız gerek yoktur. Duvardan gelen uydu anten kablosunu kontrol ediniz. Anten giriş kablosunda bir sorun görmüyorsanız bu seferde tv ayar kontrolü yapmanız gerekmektedir. Kablo tv veya farklı platformlardan yayın alıyorsanız o bağlantılarla ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Kablo tv, Dijital Platform ve İnternet tv bağlantılarından kaynaklı değilse ve hala sorunun kaynağını bulamıyorsanız Üretgen Tv Servisi ekiplerimize ulaşabilir hızlı ve profesyonel çözüm alabilirsiniz.

3 - Televizyon Bir Süre Çalışıp Kendi Kendine Kapanıyor

Bu durumda da öncelikle tv teknik aranmadan tarafınızdan kontrol edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle tv kumandasından tv menüsü üzerinden otomatik kapanma saati kontrol edilmelidir. Şayet kontrol ettiğinizde bu sorunda görülmüyorsa televizyonun bağlı bulunduğu prizde varsa akım kesicinizin kontrolü yapılabilir. Priz bozulduysa kendi kendine elektrik akımını otomatik kesebilir.

Şayet bu alanları kontrol ettiniz ve herhangi bir sorun görmediyseniz geriye tek kalan ise tv devrelerinden bir tanesinin aşırı ısınması nedeni ile televizyonunuzun kendisini otomatik olarak kapatıyor olmasıdır. Bunun çözümü için size en yakın tv servisi ekibimizi arayabilir ve aynı gün tamir onarım hizmeti alabilirsiniz.

4 - Tv Ekranında Dik Çizgi Sorunu

Her ne kadar kaliteli tv modellerinde az görülsede bazen her tür tv modellerinde bu sorunla karşılaşılmaktadır. LCD Tv, Led Tv, Plazma, Ultra Hd her tv modelinde bu sorun görülebilir. Ekran arızalarında genelde tamir her durumda gerçekleşmez. Ekran panelinde bulunan led ışıklardan kaynaklı olabileceği gibi alınan bir darbe, parça arızasıda sebep olabilmektedir. Bunun dışında Buffer kart arızalarındanda Tv dik çizgi sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Yaşadığınız bu tv arızası için sizin kişisel olarak yapabileceğiniz pek fazla birşey bulunmamaktadır. Televizyon servis merkezi aranmalı ve profesyonel destek almalısınız. Firmamız servis personeli talebiniz dahilinde hemen aynı gün adresinize gelip tv cihazınızı servis merkezine alacaktır. Tamir onarım süresi ortalama 2-3 gün aralığındadır.

5 - Televizyondan Yanık Kokusu Geliyor

Tv cihazınızdan aşırı ısınma veya inverter devesinde meydana gelen bir sorunda yanık kokusu alabilirsiniz. Bu hem cihaz için hemde bulunan ortam sağlığı için önemli bir sorundur. İlk yapmanız gereken televizyona giden elektrik enerjisi kesilmeli ve tv teknik desteği alınmalıdır.

Led TV Arızaları Lcd Tv Arızası 5 Neden ve Çözümü sizin için hazırladık. Üretgen Tv Servis sitesi içerisinde cihazlarla alakalı güncel hatırlatmalar, en sık karşılaşılan arıza ve hatalar sürekli paylaşılmaktadır. Sorundan kurtulmak ve hızlı çözüm için 444 10 69 tv servisi numarasını şimdi arayıp randevu alınız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir